Війтівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Головна | Чи потрібно в школі вивчати розділ "Програмування"? - Форум | Реєстрація | Вхід

Пт, 26.05.2017, 07:30
Вітаю Вас Гість | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Admin 
Форум » ЗА ІНФОРМАТИКОЮ МАЙБУТНЄ » ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ » Чи потрібно в школі вивчати розділ "Програмування"? (Аргументи "за" та "проти")
Чи потрібно в школі вивчати розділ "Програмування"?
AdminДата: Пн, 09.07.2007, 02:41 | Повідомлення # 1
Група: Адміністратори

Репутація: 2  ±
Зауваження:  ±
Статус: Offline
Чітко роз’яснюйте позиції "Я за програмування в школі" чи "Я проти програмування в школі"

Повідомлення відредагував Admin - Пн, 09.07.2007, 02:44
AdminДата: Пн, 09.07.2007, 02:51 | Повідомлення # 2

Я працюю вчителем інформатики недовго. Про те за час роботи я чітко зрозумів: програмування в школі або не потрібно зовсім, або якщо потрібно то лише об’єктно-орієнтовне. Ні в якому разі не Паскаль. Паскаль для учнів занадто не зрозумілий. Думаю, що якщо учень створить форму, на якій розміщуватимуться кнопки, поля введення, мітки, випадаючі списки, меню і т.д., потім напише код оброблювача події (натискання на відповідні кнопки, які будуть щось обчислювати), то така програма для нього буде більш зрозуміла, тому що матиме графічний інтерфейс. А який інтерфейс у Турбо Паскаль? Примітивне застаріле досовське середовище, яке ніде крім нашої "продвинутої держави" не використовується. Тому я за Delphi або Visual Basic.
AdminДата: Пн, 09.07.2007, 02:55 | Повідомлення # 3

Взагалі, я за інформаційні технології. Краще б у школах вивчали набагато більш корисні PhotoShop чи Corel Drow, а ні ж нікому не потрібен в майбутньому Турбо Паскаль. Хіба я не правий? Програмістами стають лише якась сота відсотка випукників. Всім іншим потрібно вміти якісно користуватись комп’ютером (програмним забезпеченням), а не писати громісткі тексти програм.
kovshunДата: Ср, 15.08.2007, 18:52 | Повідомлення # 4
Група: Користувачі

Репутація: 1  ±
Quote (Admin)
Я працюю вчителем інформатики недовго. Про те за час роботи я чітко зрозумів: програмування в школі або не потрібно зовсім, або якщо потрібно то лише об’єктно-орієнтовне. Ні в якому разі не Паскаль. Паскаль для учнів занадто не зрозумілий.

Програмування в школі потрібне!
Яка це буде мова, чи Delphi, чи Visual Basic, чи С++, час покаже.
Звичайно, треба йти в ногу з часом. Але для цього треба бути готовим. Зараз з 5 класу вводиться інфломатика. Там вивчатиметься "Вступ в програмування мовою ЛОГО". А це вже пропедевтика ООП.
І давайте залишимо в спокої Паскаль.

Добавлено (15.08.2007, 18:51)
---------------------------------------------

Quote (Admin)
Взагалі, я за інформаційні технології. Краще б у школах вивчали набагато більш корисні PhotoShop чи Corel Drow, а ні ж нікому не потрібен в майбутньому Турбо Паскаль. Хіба я не правий? Програмістами стають лише якась сота відсотка випукників. Всім іншим потрібно вміти якісно користуватись комп’ютером (програмним забезпеченням), а не писати громісткі тексти програм.

В школі неможна всього вивчити. В школі лише знайомлять з наукою ІНФОРМАТИКА.
Звичайно, треба більше часу відводити комп’ютерним технологіям.
А більш глибше все вивчати на факультативах.
Крім того існують курси за вибором. Там можна більш глибше вивчати програмування.
А PhotoShop, Corel Drow можна досить успішно вивчати на заняттях гуртків з інформатики.

Повідомлення відредагував kovshun - Ср, 15.08.2007, 18:53
AdminДата: Чт, 16.08.2007, 00:32 | Повідомлення # 5

Ваші б слова та до бога. Чи дійсно введуть в школі інформатику з 5 класу, не впевнений, можливо згодом коли у кожній школі будуть комп’ютери.
Quote (kovshun)
І давайте залишимо в спокої Паскаль.

Згоден. Мабуть варто говорити більше про ООП. Тим більше для 12 річної школи воно більш актуальне.
Вивчати програмування в школі потрібно в достатній кількості годин. А цих годин, що відводять зараз, вистачає лише на поверхневе знайомство з мовою програмування.
kovshunДата: Чт, 16.08.2007, 09:00 | Повідомлення # 6

Репутація: 1  ±
Quote (Admin)
Мабуть варто говорити більше про ООП. Тим більше для 12 річної школи воно більш актуальне.

Отже тема для обговорення майже сформована. Вже з цього навчального року в школах буде вивчатись курс "Інформатика. Вступ в програмування ЛОГО" у 5 класі.
Звичайно виникатимуть проблеми, труднощі. Тож пропоную обговорювати ці питання на форумі.
Quote (Admin)

Вивчати програмування в школі потрібно в достатній кількості годин. А цих годин, що відводять зараз, вистачає лише на поверхневе знайомство з мовою програмування.

Звичайно, кількість годин на програмування в школі навряд чи збільшать. Та і чи потрібно це?
А от на факультативах варто цим займатись. Та і курси за вибором треба сміливіше вводити.
informGRUДата: Вт, 04.12.2007, 11:10 | Повідомлення # 7

Репутація: 0  ±
Я підтримую викладання інформатики починаючи з 5 го класу,
а щодо програмування, воно обов’язково потрібне,
але починати його потрібно починаючи з 7 го класу,
так як в 7 класі найбільш сприятливі діти до такого роду наук!

Без програмування я взагалі несприймаю інформатику як предмет, так як рівень користувача, дитина, може отримати в дома або на різного роду гуртках комп’ютерних курсах(клубах).

Повідомлення відредагував informGRU - Вт, 04.12.2007, 11:11
DarkGhostДата: Ср, 19.12.2007, 01:52 | Повідомлення # 8

Репутація: 0  ±
Я викладачем працюю зовсім мало, але досвід студента пілдказує мені, що Паскаль не потрібно виключати з навчальної програми, а лише звести час його вивчення до мінімуму. Тобто на прикладі Паскалю показати дітям, як все це відбувається, а потім переходити на об*єктно-орієнтовану мову, наприклад Делфі, щоб діти змогли зрозуміти принцип. Та уе лише ІМХО...

Добавлено (19.12.2007, 01:49)
Пане адмін, а не могли б ви підказати, де нетямущому в ХТМЛ і тому подібних корисностях роздобути такий сайтик? wink

Добавлено (19.12.2007, 01:52)
casper-10@rambler.ru - так зі мною можна зв*язатись...
або, якщо у вас нема алергії на ввв чати - chatname.ru/dompoterjanyhdush

AdminДата: Чт, 20.12.2007, 20:35 | Повідомлення # 9

Quote (DarkGhost)
Пане адмін, а не могли б ви підказати, де нетямущому в ХТМЛ і тому подібних корисностях роздобути такий сайтик?

DarkGhost, заходьте на Всеукраїнський форум вчителів інфоматики, який я також створив, там є тема "Шкільний сайт", в якій є відповідь на ваше запитання
Форум » ЗА ІНФОРМАТИКОЮ МАЙБУТНЄ » ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ІНФОРМАТИКИ В ШКОЛІ » Чи потрібно в школі вивчати розділ "Програмування"? (Аргументи "за" та "проти")
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright Viytivka school © 2017